O nás

Sýpka Lemberk je barokní sýpka nedaleko Jablonného v Podještedí na Liberecku.

Vizí projektu sýpky Lemberk není jen samotná obnova, která zachovává architektonickou památku, ale také její zapojení do nového života, kdy se ze sýpky na obilí stává nové centrum vzdělávání, umění a kultury.

Představujeme si místo, kde se umělci, architekti a odborníci na různá témata mohou spojit s širokou veřejností, sdílet své znalosti a navzájem se obohacovat. Prostřednictvím široké škály programů a akcí chceme šířit povědomí o důležitosti ochrany kulturního a architektonického dědictví, jakož i životního prostředí.

Tam kde bylo obilí
Dnes se duše posílí
Volským okem koukni ven
Ve zmatku žij jen svůj sen.

Náš tým

Lucie Havlová

spolumajitelka Sýpky Lemberk

Lucie Havlová je absolventkou VŠCHT Praha se specializací na zpracování polymerů. Po studiu pracovala 15 let pro britskou chemickou společnost ICI, kde zodpovídala za technický prodej polymerů ve východní Evropě. V roce 2004 s Tomášem Hendrychem založili společnost Happy Materials, která zastupuje veletrhy Messe Frankfurt a veletrh Achema. Firma také provozuje i centrum pro inovativní materiály matériO Prague, Galerii Kuzebauch, magazín Material Times a stojí za projektem Sýpka Lemberk.

Tomáš Hendrych

spolumajitel Sýpky Lemberk

Tomáš Hendrych vystudoval pantomimu na HAMU a poté se léta věnovat herectví a choreografii. Později pracoval jako ředitel televizní produkce v reklamní agentuře, režíroval krátké firmy, televizní a rozhlasové spoty. Od založení firmy Happy Materials směřuje většinu aktivit ke spolupráci s kreativní sférou. Byl kurátorem a producentem několika úspěšných putovních výstav (například Šumná a bezbranná), věnuje se výstavám ateliérového skla a projektu Sýpka Lemberk.

Barbora Kolenčíková

řízení Sýpky v místě

Simona Martínková

komunikace a PR

Tatiana Kondelová

foto

Adam Havel

architekt výstav

Tomáš Princ

foto, video

Jan Šimsa

grafika

Sýpka Lemberk
Lvová čp. 67
471 25
Jablonné v Podještědí

info@sypkalemberk.com

Sýpku Lemberk podporují: