Ubytování

 

Kapacita ubytování: 4–8 osob

Adresa: Lvová 67, 471 25 Jablonné v Podještědí

Kontakt: 603 235 545

Letní sezóna: 1.6.- 30.09. 2024
Zimní sezóna: 0
Minimální délka ubytování 2 noci.

Jedná se o nestandardní, velmi jednoduché ubytování. Spí se na půdě barokní sýpky. Prostor je určený pro nenáročné cestovatele, je srovnatelný s horskou noclehárnou, nebo spaním ve stanu. Zařízení je jednoduché, účelné, nové a čisté.  Půda může sloužit hrám, cvičení, meditaci kreslení. Výhodou ubytování je jedinečná poloha, kdy sýpka je v bezprostřední blízkosti zámku Lemberk.Sýpka žije kulturním provozem, tj. ve spodních patrech jsou výstavy, kam chodí přes den návštěvníci.Nejsou zde normální okna, pouze volská oka. Teplota prostoru se řídí počasím, když je horko, je horko i na půdě, je – li zima, je zima i na půdě. nelze vytápět, nelze klimatizovat. Zároveň ve starých budovách může být prach, proto není vhodné pro alergiky. Dále není vhodné pro malé děti, ani pro osoby s omezenou hybností, z důvodu dvojí schodů na půdu.

Ubytování v apartmánu

Ložnice, pokoje a další místnosti: Jedná se o jeden sdílený půdní prostor, cca 200m². Na půdě lze provozovat aktivity, například cvičit, meditovat nebo tvořit.

Sociální zařízení: V přízemí se nachází 3x WC a jedna sprcha. Teplou vodu ohřívá bojler.

Vytápění: Nelze vytápět ani klimatizovat.

Doprava, parkování:  Parkovat lze 1 – 2 auta pod sýpkou. Je zahrnuto v ceně ubytování.

Stravování: Motorest Lvová, kde dobře vaří je cca 1km na hlavní liberecké silnici. V objektu není kuchyňka. Je tu sdílená lednice + rychlovarná konvice. Další dobré restaurace jsou v okolí cca 2 – 15km.

Vybavení apartmánu

Ubytování je ve společné místnosti, na půdě barokní sýpky.

  • 8 celodřevěných roštů s bavlněnými futony
  • lze zapůjčit povlečení na ovčí deku z Ikea +polštář za poplatek 100 Kč/ osoba/ pobyt.
  • vlastní spacák vhodný
  • vnitřní sezení je pro 8 kolem stolu,  i venku.
  • sdílená lednice
  • rychlovarná konev

Není k dispozici:

  • není tu kuchyň
  • není tu wifi
  • není tu žádné elektronické vybavení

Ceník

Okolí ubytování

Zámek lze po zakoupení vstupenky navštívit. Okolí tvoří zámek, alej, cesty, les, dole v podzámčí je rybník, kde lze za poplatek lovit ryby. Blízko je městečko Jablonné v Podještědí s nově opravenou bazilikou svaté Zdislavy. Zde lze jednoduše nakoupit, najít bankomat, restauraci i základní služby. Liberec je vzdálený 20min autem, asi půl hodiny vlakem. Zastávka vlaku je pod kopcem, cca 500m.

K zámku vedou mnohé pěší i cyklostezky. Lužické hory, Ještědský jazyk, Trojmezí (Žitava) jsou vzdálené do 10 – 20km. Nejlepší koupání je v Olbersdorfu, cca 15km v Německu. Jedná se o zatopený důl. Českosaské Švýcarsko je asi necelou hodinu autem.

 

Sýpka Lemberk
Lvová čp. 67
471 25
Jablonné v Podještědí

info@sypkalemberk.com

Sýpku Lemberk podporují: